Državni ured za stambeno zbrinjavanje odgovorilo je na upit portala grad-knin.net sljedećim dopisom:
Sukladno odgovoru, razvidno je i pohvalno kako je trenutno samo u Kninu 111 predmeta stambene problematike u skorom postupku realizacije, pri čemu je Vlada RH donijela Uredbu o načinu povratka kupoprodajne cijene bez kamata hrvatskim braniteljima i članovima obitelji smrtno stradalog, zatočenog ili nestalog i umrlog hrvatskog branitelja iz domovinskog rata.
Tom uredbom svoja će prava ostvariti i ona kategorija branitelja koja je vlastitim sredstvima ili kreditom otkupila obiteljsku kuću na područjima posebne državne skrbi.
Državni ured za stambeno zbrinjavanje, vezano uz darovnicu od petstotinjak kvadrata stambenog prostora koje je na svoje ime uknjižio Danijel Rimac ( suprug kninske gradonačelnice, op.a. ) navodi kako je darovni ugovor između Danijela Rimca i Ministarstva regionalnog razvoja skopljen 26.studenog 2009.godine.
Nadalje, u službenom dopisu navodi se kako je Općinsko državno odvjetništvo iz Knina, kojem je u to vrijeme na čelu bila Snježana Baja, uputilo suglasnost kako bi , suprug Josipe Rimac na sebe mogao uknjižiti velebnu nekretninu.
Tim potezom je suprug kninske gradonačelnice postao vjerojatno jedini “branitelj” u RH kojem je bila potrebna suglasnost Općinskog državnog odvjetništva za darovnicu, iako su oboje prije useljenja u darovanu nekretninu imali rješeno stambeno pitanje u gradu Kninu.
Po važećem Zakonu država je Danijelu Rimac , supruzi i jednom djetetu smjela darovati maksimalno 85m2 kuće na području posebne državne skrbi. No, branitelj Rimac od države uspjeva dobiti oko 205 m2 stambenog prostora, 40 m2 lođa, 10-al m2 balkona, 50 m2 garaža, 10 m2 kotlovnice i preko 400 m2 okućnice!
Jedini mali problem predstavljao je stanar i prijašnji vlasnik kuće (Puača) koji je bez ikakvih problema dobio gradski stan kako bi se iselio i kako bi se cijela kuća mogla upisati kao vlasništvo obitelji Rimac.
Jasno je i kako je u ovoj nečasnoj kriminalnoj raboti stjecanja nepripadajuće materijalne koristi sebi i svojoj najužoj obitelji, svoj položaj i utjecaj , glasom i stasom mogla iskoristiti jedino Josipa Rimac.
Po našim informacijama i spoznajama taj je posao vezan uz stambeno zbrinjavanje obitelji Rimac, kao i brojne druge „rabote“ koje su danas pod istragom USKOK-a, za kninsku gradonačelnicu odrađivala Tatjana Martinović, bivša pročelnica Grada Knina za imovinsko-pravne poslove, koju je kninska gradonačelnica bez ikakvih uvijeta, a navodno i bez završenog fakulteta, nezakonito postavila na pročelničko mjesto u Gradu Kninu.
Uz aferu vezanu uz prodaju zemljištta T.Debeljaku (DIV-TVIK), jedan od predmeta zanimanja USKOK-a je i prodaja iz 2008. godine najatraktivnijeg gradskog zemljišta od oko 6200 četvornih metara površine sada pokojnom Milanu Fehiru, poduzetniku i direktoru propale drvne idustrije Gal, koji je blizak Josipu Đakiću predsjedniku Hvidre te bivšem ministru unutarnjih poslova Ivici Kirinu. A svi su oni u to vrijeme bili bliski Sanaderu, generalu Kruljcu, bivšem ministru Čobankoviću i pojedincima od kojih su neki, za razliku od navedenih i dan-danas na vodećim stranačkim i dužnosničkim položajima.
Kako bi se umješani u afere čim bolje zaštitili, a korupcija i kriminal zataškali, jedna od ključnih karika Tatjana Martinović je na intervenciju Josipe Rimac uhljebljena kao savjetnica Tomislava Čuljka, potpredsjednika hrvatskog Sabora, političkog tajnika HDZ-a i osobe od najvećeg povjerenja Tomislava Karamarka.
No, postaje sve očitije kako su zemljišne i druge malverzacije u Kninu služile ( i služe) osim za stjecanje osobnog bogatstva obitelji Rimac služile i kao značajan izvor finaciranja HDZ-a, kupovanja glasova i popunjavanja stranačkih „crnih fondova“.
Kninska Fimi-media.
feral news, N.G.