Kninski taekwondist sjaji u Belgiji: Srebro za Teskeru na G2 turniru

Podijeli
Twitter
WhatsApp

Josip Teskera, član Taekwondo kluba DIV Knin, ostvario je izuzetan uspjeh osvojivši srebrnu medalju na prestižnom G2 turniru održanom u Lommelu, Belgija, u seniorskoj konkurenciji u kategoriji do 54 kilograma. Teskera je na putu do finala demonstrirao izuzetno vještine i taktičku pripremljenost, pobijedivši predstavnike Španjolske, Njemačke i Ukrajine, čime je potvrdio svoj status jednog od vodećih taekwondista u svojoj kategoriji na međunarodnoj sceni.

Finalni susret okršaja s predstavnikom Italije bio je vrhunac turnira za Teskeru, gdje unatoč izuzetnom trudu i prikazanoj borbenosti, nije uspio odnijeti pobjedu, ali je svojim nastupom ostavio dubok dojam i potvrdio visoku kvalitetu hrvatskog taekwondoa na međunarodnoj razini.

G2 turnir u Lommelu okarakteriziran je kao jedan od značajnijih međunarodnih natjecanja u taekwondou, što potvrđuje brojka od 1.460 sportaša koji su sudjelovali, uključujući 560 seniora te 900 kadeta i juniora iz čak 70 zemalja